Tanıtım Filmi

Vanlife Agency

Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi

Kurumsal tanıtım filmlerinizde, tüm iş akışınızı ve vurgulamak istediğiniz mesajı öne çıkarmak için detaylı ön çalışma yapıyoruz. Ön çalışma kapsamında firmanızın farklı alanlarında keşifler yaparak notlar alıyor, açıları ve sahneleri belirliyoruz.

Tanıtım filminizde size sunacağımız teklifimizde havadan çekime mutlaka yer veriyoruz. İç mekan çekimlerimizde hiç bir zaman saat veya dakika bazlı projelendirme yapmıyoruz. Dijital ortamın sağladığı imkanlar ile maksimum verimi alabilmek adına tüm enerjimizi kullanıyoruz.

İstanbul’da kurumsal tanıtım filmi çekiminde tüm imkanlarımızı kullanarak en hızlı çözümü üretiyoruz. Hazır müzik yerine konservatuar öğrencileriyle birlikte sadece sizin kurumsal tanıtım filminiz için beste ve kayıt çalışmaları yapıyoruz.

*Bu güne kadar gerçekleştirdiğimiz kurumsal tanıtım filmlerinden örnekleri aşağıda keyifle izleyebilirsiniz.

TANITIM FİLMİ NEDİR

Günümüzde bir işi doğru şekilde anlatmanın en etkileyici yöntemlerinden biri tanıtım filmleridir. Çağımızın getirdiği yenilikler ile birlikte kitlelere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşmanın kolay yolu olan tanıtım filmleri, teknolojik gelişmeler ile birlikte çok farklı bir boyut kazanmıştır. Bu sebepten dolayı yaptığınız işi tanıtım filmlerine yansıtmak daha büyük kitlelere ulaşmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Tanıtım filmi, görsel öğretiyi işitsel öğretiyle destekleyen, en etkili iletişim kaynaklarındandır. Videoların görsel bir zenginliğe sahip olması ve aynı zamanda verilecek mesajın duygu ve düşüncesini daha içselleştirerek iletmesi, akılda kalıcılık ve güvenilirlik sağlamakla birlikte, videoların daha yoğun tüketilmesindeki en büyük etkenlerden biri olma özelliği taşımaktadır. Bir diğer ve önemli faktör ise, modern çağ insanlarının, yazının karmaşık ve zahmetli olduğunu düşünerek videolara yönelmesidir.

Tanıtım filmi hazırlamanın temel kriteri; hangi kitleye, hangi mesajı vermek istediğinizi belirlemektir. Henüz ön prodüksiyon aşamasında, mesajı ve kitleyi belirlemek adına hedef kitle analizlerine başvurulabilir. Analiz sonuçlarına göre görsel tasarımlar, müzikler ve ses dinamikleri oluşturulur. Ortaya çıkan dinamiklere uygun olarak gerekli planlama yapılır.

Kurumsal tanıtım filmi hazırlıkları üç aşamalı olarak ele alınır. Sırasıyla; senaryo taslağı (Sinopsis), storyboard hazırlanması, ekip ve ekipman planlamasından oluşmaktadır.

KURUMSAL TANITIM FİLMİ İŞ SÜRECİ

  • Storyboard – Ön Çalışma
  • Kurum içi detaylı video çekimleri
  • Havadan Drone Çekimleri
  • Destekleyici röportaj çekimleri
  • Seslendirme Çalışmaları
  • Yaratıcı, kurumun temasını yansıtan post prodüksiyon hizmeti
  • Türkçe, İngilizce ve diğer dillerde altyazı desteği